Home > Artiklid > Kuidas tajutakse Reikit
 
 

 
 
 
 

Kuidas tajutakse Reikit

KUIDAS  TAJUTAKSE  REIKIT?

Reiki seansi ajal tajuvad teatud aistinguid mõlemad nii tervendaja kui ka tervendatav. Patsient võib tajuda tervendaja kätest tulevat kuumavat soojust või jahedust, torkeid või näpistusi, nagu ka sinepiplaastri puhul. Vahel kutsub Reiki voog esile valu tugevnemist, mis kaob kiiresti. Valu võib tekkida ka seal, kus patsient seda varem pole tundnud. See võib viidata ebameeldivate aistingute tekke piirkonnas olevate organite täiendava uurimise vajadusele.

Kõik, kes kas või kord on läbinud Reiki seansi, täheldavad selle rahustavat ja lõdvestavat toimet. Paljud uinuvad seansi ajal, mis ei vähenda Reiki mõju vaid vastupidi. Igati mõistetav on isegi õrnatoimelise Reiki puhul patsiendi erutusseisund enne protseduuri. Uinudes see vaibub, kaob psühholoogiline barjäär ning seanss toimub eriti edukalt. Mõningatel tekib iseeneslik pisaratevool, mis annab samuti tunnistust sügavast psühholoogilisest mahalaadimisest.

Tavaliselt palutakse patsiendil sulgeda silmad, mis on soovitav erinevatel põhjustel. Üheks põhjuseks on koormuse eemaldamine nägemismeele sensoorselt kanalilt. Silmade kaudu saabub tohutul hulgal informatsiooni ning inimene kulutab sellele reageerides ja tähelepanu ühelt objektilt teisele kandes väga palju energiat, see aga omakorda raskendab lõdvestumist. Suletud silmadega tunnetab inimene paremini seda, mis toimub tema sisemuses, kontsentreerib tähelepanu tajudele ja kujunditele, mis tekivad teadvuses ning soodustab sellega tervendamisprotsessi. Kujundid ja värvilised valguslaigud, mis tekivad tema sisemise pilgu ees, võivad sageli paljustki kõnelda, eriti kui patsient tegeleb meditatsiooniga. Seansi ajal võib teatud kujundeid esile kutsuda ka patsiendi mentaalsel ekraanil. Need aitavad kaasa sügavamale lõdvestumisele ja psühholoogilisele maandamisele.

Patsiendi ja tervendaja aistingud võivad olla sarnased või hoopis erinevad. Näiteks terevendaja käed võivad olla külmad, kuid patsient võib tajuda neist tulenevat soojust või vastupidi – tervendaja tunneb kuumust, patsient aga väidab, et energiavood on jahedad. Võib juhtuda ka nii, et tervendajal on palav, kuid tema käed on jääkülmad. On ka see õige? On küll, kuna Reiki on teadvust omav energia. Ta on iseorganiseeruv vastavalt patsiendi ja tema keha Reikit saava piirkonna vajadustele. Algajad tervendajad küsivad sageli, kas Reiki tuleb ka siis, kui käed on külmad? Loomulikult tuleb ja teeb oma töö mitte kehvemini kui soojade käte puhul. Peenetel tasanditel võib näha Reiki energiavoo värvust, mis muutub seansi jooksul ja võib olla erinevate patsientide puhul erinev.

Reiki seansi käigus on jälgitav protsessi tervendav ja noorendav mõju nii patsiendile kui ka tervendajale, kuna tervendaja ei pea kulutama oma energiavälja energiat, nagu seda tehakse ekstrasensoorsete seansside puhul. Pole vaja ka pingutada oma tahtejõudu kutsumaks appi vaime, nagu seda tehakse spiritismis. Reiki edastaja on eluenergia kanaliks. ta ei kaota vaid rikastab oma jõuvarusid. Seepärast ei tunne tervendaja väsimust ka pärast 1,5-2 tundi kestvat seanssi. Reiki praktikul kasvab vastupidavus ja vastupanuvõime infektsioonide suhtes.

On veel üks vastust vajav küsimus: kas tervenemiseks peab Reikisse uskuma? Kogemused näitavad, et Reiki Looja kingitusena tervendab nii sellesse uskujaid kui ka skeptikuid.

Mitte ainult Reiki praktikud vaid ka patsiendid märkavad Reiki tervendavat mõju nii kehalisel, emotsionaalsel kui ka vaimsel tasandil.

 

Olga Potjomkina

Reiki meister

 
 
 

Reiki