Home > Reiki > Päritolu
 
 

 
 
 
 

Päritolu

Reiki päritolu ja dr. Usui tervendamissüsteem.
Usui tervendamissüsteem on struktuur, mille alusel toimub õpilaste õpetamine.  Tervendamissüsteemile on antud selle asutaja nimi: Mikao Usui oli kristlik preester ja õpetaja Kiotos (Jaapanis) 19.sajandil. Ligi seitse aastat kulutas ta tõe otsingutele, püüdes leida vastust küsimusele selliste ajalooliselt tunnustatud suurte vaimsete õpetajate nagu Jeesus, Buddha, Krishna jt., tervendamise toime mehhanismi fenomeni kohta.
Reisides, mediteerides, uurides ja õppides arendas iidsetele budistlikele tehnikatele rajaneva tervendamispraktika, mis on kirjutatud sanskriti keeles ning pühendas kogu oma ülejäänud elu selle loomuliku tervendamise metoodika õpetamisele ja praktiseerimisele.
Dr. Usui ja tema järel ka dr. Hujiro Haijashi lõid suurepärase, korrapärase, rangelt reglementeeritud süsteemi, mille nimeks sai Manuaalse Teraapia läbi Loomuliku Tervenemise süsteem. Selles on erilisel kohal kõikide rituaalide, meetodite ja õpetamise tähtaegade range järgimine. Dr. Haijashi töötas välja käte põhiasendid ja nende pealepanemise järjestuse.  Seda õpetati esimesel astmel. Teisel astmel tutvustati õpilastele Reiki sümboleid. Sümboleid on ainult kolm. Kuni viimase ajani oli see informatsioon rangelt salastatud. Õpilased pidid märgid meelde jätma õppeseminari jooksul ning neid ei lubatud kirja panna. Reiki õpetamise traditsioon oli teadmiste suuline edastamine, mis anti edasi meistrilt õpilasele.
Dr. Usui pani kirja põhireeglid, mida peab järgima iga Reiki õpetaja; edaspidi muutusid need tema õpetuse põhiliseks filosoofiliseks kontseptsiooniks.
- Reikiga kaasneb tervis, õnn, ohutus.
- Just täna ära vihasta.
- Just täna ära muretse.
- Ole tänulik kõige suhtes.
- Austa oma vanemaid, õpetajad, vanureid.
- Teeni oma elatist ausalt.
- Ole heatahtlik kõige elava vastu.

 

 
 
 

Reiki